İletişim

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Tarihi

 

1966 yılında 26 ortak biraraya gelerek S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifini kurmuştur.

         Kuruluş yıllarından günümüze kadar hızlı ve istikrarlı bir gelişme gösteren S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Merkez, Ertuğrul, Pancarköy, Erikleryurdu ve Karahalil koltuk ambarları ile 5 alım merkezi açarak büyümüş ve 26 olan ortak sayısı günümüzde 2131`e çıkmıştır.

         S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi 5000.m3’lük 2 adet çelik silo ve depoları ile  yılda ortalama 15.000 - 25.000 Ton Ayçiçeği mübayaa etmektedir.

         Kuruluş yıllarında ortaklarından aldığı ürünleri depolayıp, uygun fiyat bulduğunda satan ve böylece, "Ortak ürünlerini değerlendiren, ayrıca üreticinin tohum, gübre, zirai araç-gereç, gibi ihtiyaçlarını karşılayan S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, 1982 yılından itibaren Entegre Tesislerin kademeli olarak üretime geçmesi ile birlikte, rafine yağ, margarin ve fenni yem satışlarına başlamış, üreticinin kazancını arttırmak ve tüketiciye ekonomik hizmet vermek, piyasaya kaliteli ürün sunmak ve 14 personeli ile ortağın ayağına kadar hizmeti götürmek, Kooperatifin ilkesi olmuştur.